STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

99 rocznicę odzyskania  niepodległości przez Polskę obchodziliśmy bardzo uroczyście - dziecięce stroje galowe z wpiętymi kotylionami podkreślały wyjątkowy charakter tego dnia. Program artystyczny przedstawiła grupa IV oraz V. Zaprezentowane wiersze i piosenki pokazały historię naszego państwa, a taniec z biało - czerwonymi szarfami dopełnił patriotycznego charakteru tej uroczystości. Rozstrzygnęliśmy również konkurs plastyczny "Moje miasto Korsze" - w którym I miejsce zajęły: Zuzia Sz., Ania K., Antosia i Zuzia W., Oliwia P., Aleksandra R.,   II miejsce : Karolinka M., Malwinka G., Szymon Z., Lena J., Natan M., Agatka M., III miejsce: Jaś M., Milenka B., Igor S., Marcel K., Florian Ł., Maja M.; pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy.

UROCZYSTE OBCHODY 3 MAJA

Dnia 3 maja 2018 roku uczystniczyliśmy w gminnych uroczystościach z okazji przypadającej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci ubrane w ludowe stroje warmińskie niosły flagę Polski w pochodzie od kościoła do publicznego miejsca spotkań. Część artystyczną rozpoczęły dzieci piosenką "Tu wszędzie jest moja ojczyzna" Następnie zatańczyły narodowy taniec polski "Polonez".