^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Strona główna

PROGRAMOWANIE W PRZEDSZKOLU

Dlaczego warto uczyć dzieci korzystać z nowoczesnych technologii? Bo to przyszłość. Programowanie jest dziś ważnym trendem na wszystkich etapach kształcenia. Aby młodzi ludzie z powodzeniem kodowali już na etapie przedszkola uczymy dzieci kreatywnego i logicznego myślenia. Do nauki kodowania można wykorzystać wiele elementów powszechnie dostępnych w przedszkolu. Dzieciom z naszej placówki do tego celu służą specjalnie zakupione w ramach projektu unijnego " Kompetentne Przedszkolaki w Gminie Korsze": magiczny dywan, maty do kodowania, tablety, roboty, tablice interaktywne, projektory. Największym powodzeniem cieszą się zajęcia z serii "Kodowanie na dywanie" z użyciem kolorowych kubeczków i maty do programowania. Służą one do przeprowadzania różnego rodzaju aktywności: memory, sudoku, algorytmów, odwzorowywania, kodów z warunkami. Podstawowe zagadnienia wdrażamy podczas zabaw zespołowych i indywidualnych starannie dobranych do możliwości naszych dzieci. Mali programiści podczas zajęć są wyjątkowo skupieni, chętnie angażują się i doskonalą zdobyte umiejętności.

Copyright © 2013. Strona Przedszkola Miejskiego w Korszach Rights Reserved.